Brak sieci kanalizacyjnej? Szambo idealnym rozwiązaniem

Istnieją miejsca, w których albo bardzo trudno jest się podłączyć do sieci kanalizacyjnej, albo w ogóle jest to niemożliwe. Oczywiście nie oznacza to, że takie gospodarstwa nie mogą pozbyć się nieczystości. Doskonałym rozwiązaniem jest montaż szamba. Nie ma obaw o nieszczelności czy brak estetyki, spowodowany zastosowaniem rezerwuaru na działce. Nowoczesne produkty tego rodzaju gwarantują wysoki poziom wytrzymałości, nie przepuszczają ścieków, a do tego wkopywane są do gruntu. Między innymi z tego powodu mogą być stosowane w wielu lokalizacjach, także w dużych miastach.

Betonowy zbiornik zapewni wysoki poziom szczelności

Sprawdzone szamba doskonale spełniają swoje funkcje, a dzieje się tak ze względu na ich odpowiednią budowę i zastosowane materiały. Beton jako surowiec budulcowy gwarantuje wytrzymałość, odporność na różnorodne czynniki oraz szczelność. Wszystkie te cechy mają kluczowe znaczenie w sytuacji, kiedy dotyczą przechowywania ścieków. Nieczystości nie mogą przecież trafić do gruntu, a umieszczenie zbiornika w ziemi stwarza takie ryzyko. Poza tym trzeba pamiętać, że rezerwuar narażony jest na działanie dużych sił nacisku. Dlatego tak popularne są szamba betonowe. Warszawa nie jest wyjątkiem na mapie miejsc, w których wykorzystuje się tego typu produkty. Nie w każdym miejscu stolicy jest bowiem możliwość skorzystania z miejskiej sieci kanalizacyjnej, a zbiornik stanowi wówczas jedyne rozwiązanie, które gwarantuje funkcjonalność oraz komfort.

Szamba dopasowane do potrzeb

Oczywiście zakres możliwości, jeśli idzie o rodzaje szamb, jest bardzo szeroki. Mowa na przykład o rozmiarach, które zależą od potrzeb mieszkańców, czyli na przykład liczby osób w gospodarstwie domowym. Dostosować można również otwór, zarówno pod względem wielkości, jak i wytrzymałości włazu. Warto też pamiętać o podziale zbiorników na komory. W przypadku ich większej liczby można dzielić ścieki na stałe i płynne, a te drugie mogą być oczyszczane i wykorzystywane.

Author: Le Corbusier